Finał konkursu Global Impact Challenge 2018
Finał konkursu Global Impact Challenge 2018 miniaturka

Finał konkursu Global Impact Challenge 2018

Był chłodny poranek, siedziałam przed biurkiem i pisałam stukając w klawiaturę laptopa. Z radia leciała przyjemna muzyka na przemian przeplatana z audycją na temat inicjatyw społecznych. Dwie panie przeprowadzały wywiad, usłyszałam że po raz pierwszy w Polsce ma zostać zorganizowany konkurs w którym nagrodą jest wyjazd na trzy miesiące do Doliny Krzemowej. Jakieś zakłócenia w radiu, nie słychać wyraźnie. Padła nazwa konkursu. Fantastycznie, pomyślałam i od razu podzieliłam się informacją z Łukaszem.

To była szansa, na spróbowanie swoich sił i zweryfikowanie pomysłu, który do tej pory był tylko w głowie, czy to ma sens. Było o co powalczyć. Zapadła decyzja, że się zgłaszamy. Czekało nas dużo pracy a terminy były napięte. Pierwszy etap polegał na zaprezentowaniu pomysłu w formie dwuminutowego filmu. Zabraliśmy się więc za przygotowanie scenariusza, Łukasz skontaktował się z Sebastianem Białym, prezesem PZN i zaprosił go do udziału w filmie. Wszystko gotowe, film nagrany, zgłoszenie wysłane. Pozostało nam czekać na informację.

Po tygodniu Łukasz dostał maila. Jest! Udało się przeszliśmy do kolejnego etapu. Teraz już nas los był w rękach jury, ze wszystkich nadesłanych projektów mieli wybrać 50, kolejno 30 najlepszych i w końcu finałową dziesiątkę. Przez cały ten czas kontaktował się z nami Jacek Grzelewski, koordynator projektu GIC. Pewnego dnia zadzwonił do Łukasza z informacją że trafiliśmy do finału. Niesamowite, udało się!

Teraz czekało nas jeszcze więcej pracy i … stresu, w końcu było to wielkie wydarzenie. W Warszawie należało zaprezentować przed jury swój projekt, kolejno odpowiedzieć na kilka pytań w ściśle określonym czasie a wszystko to podczas live streamingu. Łukasz ciężko pracował nad przygotowaniem prezentacji, jeszcze tylko drobne poprawki i gotowe. Zarezerwowałam hotel, spakowaliśmy się i wyruszyliśmy w drogę.

W dniu finału mieliśmy okazję porozmawiać z mentorem, który sprawdził prezentację i udzielił kilku dobrych rad. Na scenę wyszliśmy razem, ale plan był inny na początku, jednak skorzystaliśmy z rad mentora i zmodyfikowaliśmy go. Zapowiedzieli nas i już po chwili prezentowaliśmy przed jury wynalazek.

Wygrały dwa projekty, Vibro View tym razem nie zostało wybrane. Stanie na scenie było dla nas wielkim sukcesem, pomysł został doceniony i zauważony przez innych.

Mieliśmy okazję poznać fantastyczne osoby, porozmawiać i wymienić się pomysłami. Po finale nadszedł czas na zasłużony relaks, wszyscy finaliści wraz z jury zostali zaproszeni do Business Link Astoria na after party. Mogliśmy zregenerować siły i w przyjemnej atmosferze zakończyć naszą warszawską przygodę.

konkurs
konkurs

Pisali o nas:

https://natemat.pl/239203,konkurs-global-impact-challenge-2018-innowacyjne-pomysly-na-zmiane-swiata

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23453243,global-impact-challenge-w-konkursie-wygraly-projekty-luna-i.html

Dodaj komentarz