Projekt został zakończony

Co prawda nie udało nam się zebrać pełnej sumy, ale pieniądze zebrane podczas kampanii pomogły w przetransportowaniu podarowanego stołu do klubu w Chorzowie. Obecnie Mariusz i Sławek ćwiczą do kolejnych mistrzostw na profesjonalnym sprzęcie.

SMP Showdown

Projekt Showdown - Realizujemy marzenia niewidomych!

Showdown jest dyscypliną sportu stworzoną specjalnie na potrzeby osób niewidomych. Rozgrywka nieznacznie przypomina popularną grę „cymbergaja”.

Mariusz i Sławek, założyciele stowarzyszenia „W Labiryncie” chcą wystartować w półfinale mistrzostw Polski, które odbędą się 17 – 20 października 2019 w Lublinie. Niestety ich obecny stół do gry jest w bardzo złym stanie i nie pozwala na profesjonalne treningi.

Nasza kampania ma na celu zebranie funduszy na nowy stół do gry dla Sławka i Mariusza, aby mogli wziąć udział w zawodach!

Kampania wystartuje już w połowie czerwca.

Jak możesz pomóc?

Każdy może pomóc w kampanii na jeden lub więcej z trzech poniższych sposobów:

1. Udostępnianie postów na facebooku

2. Wpłatę co najmniej 5 zł

3. Aktywna pomoc w organizacji kampanii polegająca na współpracy ze swoją siecią kontaktów i informowaniu o jej przebiegu przedsięwzięcia

Jeżeli chcesz aktywnie zaangażować się w pomoc kliknij na poniższy przycisk.

Komu pomagamy?

Sławek, Mariusz i Przemek, to trzech mężczyzn, którzy stracili wzrok. Mariusz Miszuda ma 40 lat. Urodził się z wadą wzroku, która w wieku 17 lat doprowadziła go do utraty wzroku. Sławek ma 39 lat. Oprócz gry w Showdown biega na długich dystansach, a także trenuje Blind Football. Przemek, 36 lat, prowadzi szkolenia z zakresu tyfloinformatyki i dostępności nowych technologii. W Showdown gra, gdyż uważa, że „Oprócz emocji sportowych, Showdown to także relaks i możliwość doskonalenia swoich umiejętności”.

Zasady gry

Do gry używa się paletek (wiosełek) oraz piłeczki, w środku której znajdują się małe kuleczki (np. ze stali nierdzewnej), dzięki czemu słychać toczącą się piłeczkę. Podczas gry wymagana jest cisza i koncentracja, gdyż zawodnicy grają w okularach zasłaniających oczy. Główną rolę odgrywają słuch i refleks. Zawodnicy nasłuchują, gdzie znajduje się piłeczka i uderzają „wiosełkiem” w stronę przeciwnika. O wygranej w rozgrywce decyduje sędzia.

Zaangażowani w kampanię

Kreatorka kampanii, mentorka projektów, inspiratorka. Od lat związana z alternatywnym finansowaniem przedsięwzięć, a od 2014 roku zafascynowana crowdfundingiem. Jej motto to „Cel to marzenie z datą realizacji” (Napoleon Hill) i tego się trzyma w życiu prywatnym i zawodowym. Na co dzień zarządza międzynarodowym zespołem, a po godzinach spełnia największą pasję: uczy realizacji marzeń wykorzystując metody zarządzania projektami i narzędzi internetowych. Zawsze wierzy w niemożliwe. Więcej info: www.agaploska.co

Prezes Stowarzyszenia W Labiryncie, trener szkoleń informatycznych, masażysta. Pasjonat dostępności, tyfloinformatyki i nowych technologi.
Jego największą pasją od ponad dwudziestu lat jest muzyka. Mówią o nim: artysta, muzyk, raper. Założył grupę ARGON w roku 1997. Niegdyś wydawca podziemnych produkcji w latach 1999-2002 oraz organizator wielu koncertów na terenie śląska.
Ponadto uprawia sport – Głównie dyscyplinę Showdown, którą trenuje od 2015 roku i promuje ją poza środowisko osób niewidomych. Uwielbia także jeździć na rowerze typu tandem. A wolnej chwili realizuje swój muzyczny projekt „Kontynent Internet”.

Z wykształcenia pedagog. Jego pasją jest sport. Oprócz gry w Showdown biega na długich dystansach, a także trenuje Blind Football. Miał nawet zaszczyt wystąpić z orzełkiem na 
piersi w mistrzostwach Europy w 2015 roku w Anglii. Od 4 lat Angażuje się w promowaniu i trenowaniu początkujących graczy w Showdown. Również udziela się czynnie w stowarzyszeniu
na Rzecz Niepełnosprawnych  W LABIRYNCIE. Lubi czytać książki, oraz spotkania z ludźmi.

Aleksandra Sokólska

Z wykształcenia kierownik produkcji filmowej, z zawodu game designer. Nie umie robić tylko jednej rzeczy naraz. Uwielbia podróżować, szyć i gotować oraz aktywnie spędzać czas. Interesuje się audiodeskrypcją oraz dostępnością gier komputerowych. 

Łukasz Taraszka

Założyciel niniejszego portalu oraz twórca urządzenia VibroView. Przedsiębiorca i programista. Pasjonat nowych technologii.

Z wykształcenia socjolog i ekonomista. Obserwator i analityk. Praktyk dobrego designu. Uwielbia wędrówki górskie oraz koty.

Psycholog, polityk społeczny i broker innowacji; pracownik Wydziału Psychologii oraz Centrum Transferu Wiedzy na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Zajmuje się między innymi łączeniem psychologii z nowymi technologiami. Prywatnie miłośniczka historii. 

Jakub Kwinta

Z wykształcenia dziennikarz, z zawodu specjalista ds. PR i komunikacji. Ceni wszelką aktywność fizyczną (squash, rolki, rower, Airsoft), a także uwielbia śledzić amerykański wrestling. Największym zamiłowaniem pozostaje jednak montaż wideo, który przerodził się z hobby w zawód.

Ilona Piwowarczyk

Księgowa z zawodu, polonistka z wykształcenia i pasji. Kocha gramatykę i taniec. Od wielu lat działa społecznie.

Zakręcona na maksa. Społecznik. Uwielbia zwierzęta oraz fotografię amatorską. Preferuje wyjazdy wyłącznie krajowe. Ma nietypowe zainteresowania, kocha dziwne wyzwania i nieszablonowe rozwiązania. 

Daria Stasiak

Marketingowiec z zawodu, aktywistka z powołania. Od lat współpracuje z licznymi organizacjami pozarządowymi i realizuje projekty wspierające rozwój kobiet i młodzieży. Prywatnie miłośniczka tańca i gier planszowych.

Marta Stachurska

Zawodowo zajmuje się księgowością. Prywatnie miłośniczka sportów ekstremalnych i podróży. Pozytywnie nastawiona do życia, od kilku lat udzielająca się w organizacjach non-profit.

Partnerzy

Aktualności