Spotkanie z Markiem Jakubowskim

Spotkanie z Markiem Jakubowskim

Projekt „Mapy dla niewidomych” nabiera rozpędu. Dzisiaj wspólnie z Katarzyna Ujma-Wąsowicz mieliśmy przyjemność spotkać się z Marek Jakubowski oraz Magdalena Ciura w Krakowie. Rozmawialiśmy na temat zastosowania wypukłych map tyflograficznych w naszym projekcie. Uzyskaliśmy ogromną ilość wartościowych informacji oraz materiały pomocne w głębszym zrozumieniu tego z pozoru prostego zagadnienia.

Marek jest od 30 lat tyflopedagogiem w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Owińskach koło Poznania. Od lat zajmuje się nowoczesnymi technologiami pozwalającymi przybliżyć osobom niewidomym i słabo widzącym otaczającą ich rzeczywistość.

Magdalena jest literaturoznawcą, nauczycielką polskiego z wyboru. Fascynuje się formami sylwicznymi w literaturze najnowszej.

Marek zgodził się wspomóc nasz projekt swoją ogromną wiedzą tyflograficzną z zakresu projektowania i wytwarzania map wypukłych różnego typu. Witamy Marka na pokładzie projektu „Mapy Dla Niewidomych” oraz portalu rozwiazaniadlaniewidomych.org!

Więcej o projekcie „Mapy Dla Niewidomych” można przeczytać na stronie: https://rozwiazaniadlaniewidomych.org/mapy-dla-niewidomych/

Opis zdjęć:
Zdjęcie 1: Uczestnicy spotkania. Od lewej Marek JakubiakKatarzyna Ujma-WąsowiczMagdalena CiuraŁukasz Taraszka
Zdjęcia od 2 do 4: Fragmenty wypukłych map tyflograficznych.

Dodaj komentarz