Konferencja REHA for the Blind in Poland 2018
Konferencja REHA

Konferencja REHA for the Blind in Poland 2018

Wczoraj o godzinie 5:55 razem z Kasią wsiedliśmy do pociągu w kierunku Warszawy. Dzisiaj uczestniczyliśmy w trzecim dniu konferencji “REHA for the blind in Poland 2018“.

Zainteresowały nas wykłady na temat audiodeskrypcji, podczas których poznaliśmy metody opisu sztuk teatralnych i filmowych w sposób zrozumiały dla osób niewidomych. Mieliśmy również okazję zapoznania się z rozwiązaniami dla osób niewidomych i słabowidzących proponowane przez takie firmy jak Altix.

Pod koniec konferencji wzięliśmy wzięliśmy udział w warsztatach „Dostępność przestrzeni i usług dla osób z dysfunkcją wzroku” prowadzonych przez Annę Tylikowską. Ania jest doświadczonym UX Researcherem pracującym dla Allegro. Podczas warsztatów wspólnie pracowaliśmy nad usprawnieniem w kwestii przemieszczania się komunikacją miejską osób niewidomych i słabowidzących. W tym celu wykorzystaliśmy metodę Design Thinking.

Dziękujemy  organizatorom konferencji za profesjonalnie zorganizowane wydarzenie oraz Ani za poprowadzenie ciekawych i kreatywnych warsztatów.

http://www.szansadlaniewidomych.org/3/107/xvi-edycja-reha-for-the-blind-in-poland

Drukarka 3D
Drukarka 3D
Konferencja REHA
Konferencja REHA

Dodaj komentarz