Autobus na przejściu dla pieszych

Komunikacja Miejska Dla Niewidomych

Ułatwiamy niewidomym poruszanie się komunikacją miejska poprzez dostarczanie wartościowych danych producentom aplikacji mobilnych.

Opis problemu

Aplikacje mobilne umożliwiają osobom niewidomym sprawniejsze poruszanie się w terenie poprzez wskazywanie drogi oraz informowanie niewidomych o obiektach znajdujących się wokół nich np. o przejściach dla pieszych, bankomatach, przystankach itd.

Informacje o obiektach terenowych są pobierane z internetowej mapy OpenStreetMap tworzonej przez społeczność internetową. Niestety informacje często nie są kompletne lub są zbyt rzadko aktualizowane.

Przykładem może być przystanek autobusowy umieszczony po dwóch stronach ulicy. Niewidomy nie wie z którego przystanku odjedzie jego autobus ponieważ system przeczyta nazwę jednego i drugiego przystanku w ten sam sposób np. “Katowice AWF” 

Fragment obrazu OpenStreetMap
Fragment obrazu OpenStreetMap

Oczekiwany rezultat

ZTM

Naszym celem jest dodanie do mapy rozwijanej przez społeczność  dodatkowych informacji pozwalających osobie niewidomej na sprawniejsze poruszanie się komunikacją miejską.

Rezultatem naszych prac będzie dodanie numerów do nazw przystanków na terenie całej Metropolii ZTM, czyli do ponad 6700 przystanków w 40 miastach Śląska. Dzięki naszej pracy osoby niewidome korzystające z nawigacji będą mogły usłyszeć nazwę przystanku wraz z numerem np. “AWF 1” lub “AWF 2”.

Wspólnie wypracowany system standaryzacji przystanków dla niewidomych będzie mógł z łatwością zostać przeniesiony na inne miasta nie tylko w Polsce, ale i na całym Świecie.

Oferty współpracy

Zespół

Łukasz Taraszka

Łukasz Taraszka

Założyciel portalu rozwiazaniadlaniewidomych.org oraz programista

Marcin Przybyłowicz

Programista C# .Net oraz baz danych

Adam Sarach

Adam Sarach

Programista rozwiązań webowych w technologiach Python oraz JavaScript

Sylwia Żywczok

Sylwia Żywczok

Specjalista z zakresu transportu publicznego ZTM

Partnerzy

Logo firmy Revolve Healthcare

Odnośniki do stron