Trzecie spotkanie „Komunikacja Miejska Dla Niewidomych”
Trzecie spotkanie

Trzecie spotkanie „Komunikacja Miejska Dla Niewidomych”

W poprzedni poniedziałek w Ważne Miejsce odbyło się trzecie spotkanie poświęcone Rozwiązaniom Dla Niewidomych. Nazwa została przemianowana z Komunikacja Miejska Dla Niewidomych ponieważ teraz już poruszamy tematy związane nie tylko z komunikacją miejską.

Na spotkaniu omówiliśmy kolejne kroki wymagane do stworzenia wspólnego standardu oznaczeń przystanków dostosowanych dla osób niewidomych, który będzie obowiązywał w całej Metropolii ZTM. Obecnie poszukujemy programisty, który wesprze nas w przeniesieniu danych z systemów ZTM (Związku Transportu Metropolitalnego) do sytemu Open Street Map. Dzięki temu rozwiązaniu osoby niewidome korzystające ze smartphone’a i nawigacji GPS będą w stanie bez problemu identyfikować umiejscowienie oraz kierunek przystanku. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj: https://rozwiazaniadlaniewidomych.org/komunikacja-miejska-…/

Drugim tematem, który omówiliśmy dotyczył projektu, mającego na celu zebranie funduszy na stół do gry w Showdown. Już za niedługo wystartujemy kampanię crowdfundingową na polakpotrafi.pl. Liczymy na Wasze wsparcie :). Więcej o kampanii można przeczytać na stronie https://rozwiazaniadlaniewidomych.org/showdown/.

Showdown to gra stworzona specjalnie dla osób niewidomych. Rozgrywka przypomina skrzyżowanie ping ponga z cymbergajem, a kształt stołu do gry jest zbliżony do miniaturowego boiska hokejowego. Gracze mają zasłonięte oczy, a pozycję piłki lokalizują dzięki umieszczonemu w niej dzwoneczku, który wydaje dźwięk gdy piłka się toczy.

W organizacji kampanii pomaga nam Agnieszka Płoska.

W spotkaniu jak zwykle uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenie na rzecz Niepełnosprawnych W Labiryncie.

Audiodeskrypcja zdjęć
Zdjęcie 1: Uczestnicy trzeciego spotkania Rozwiązania Dla Niewidomych. Od lewej Mariusz MiszudaSławek C CyfronŁukasz TaraszkaWojciech Telesforowicz oraz Sylwia Żywczok.

Dodaj komentarz